شرایط طلاق توافقی

چهارشنبه 21 اسفند 1398 05:50 ب.ظ

شرایط طلاق توافقی ذر آمارها نشان می دهد هم اکنون در کشور ما بیش از ۲۱ میلیون خانواده و هسته خانوادگی تشکیل و ثبت شده که با وصف همه گرفتاری ها و مشکلات تلاش زیادی برای تحکیم و تثبیت مبانی آن و تربیت فرزندان معتقد به مبانی دینی، فرهنگی و ملی صورت می گیرد، اما در این بین معضلاتی همانند اعتیاد، سوء رفتار و معاشرت، کراهت و فقدان علایق شخصی، بی توجهی به نیازهای مادی و معنوی و پایبند نبودن به نیازهای عاطفی خانواده و مشکلات اشتغال، دامنگیر حدود ۳۰۰ هزار خانواده ایرانی شده که در نهایت بخشی از آنها منجر به طلاق می شوند.
در همین راستا، طلاق به عنوان مغضوب ترین حلال های درگاه الهی، تبدیل به کابوسی دهشتناک برای خانواده ها گردیده است. بر اساس قوانین جاری کشور، طلاق به سه صورت قابل طرح است.

طلاق به درخواست زن

بیش از ۶۰ درصد پرونده های طلاق مطرح در محاکم خانواده را درخواست طلاق زنان تشکیل می دهد. زن با اثبات شرایط عسر و حرج و سختی و مشقتی که برایش غیر قابل تحمل باشد و با اشاره به یک یا چند شرط از شروط ضمن عقد که در سند ازدواج به امضای زوج رسیده است، می تواند طلاق بگیرد. دادگاه های خانواده نیز پس از احراز هر یک از این موارد، گواهی عدم امکان سازش را صادر و پس از قطعیت آن صیغه طلاق جاری می شود.

شرایط طلاق توافقی

زن و شوهر با توجه به شرایط و روابط خانوادگی به این نتیجه می رسند که ادامه زندگی مشترک میسر نبوده و هر دو به طلاق، توافق می کنند. بنابراین به طور مشترک با حضور در دادگاه های خانواده درخواست صدور گواهی عدم امکان سازش به منظور اجرای صیغه طلاق توافقی می نمایند و تمام شرایط مالی و غیر مالی مربوط به حقوق ناشی از عقد را نیز بر اساس توافق خود معلوم می نمایند. این نوع طلاق نیز حدود ۳۰ درصد از کل پرونده های طلاق مطرح در محاکم را تشکیل می دهند.


طلاق به درخواست زوج

سومین نوع پرونده های طلاق قابل طرح در محاکم نیز طلاق های مورد درخواست مرد می باشد که شامل حدود ۱۰ درصد پرونده های طلاق می شود. در این فرض، زوج با الزام به رعایت مقررات شرعی قانونی و تامین یا پرداخت حقوق مالی زوجه می تواند در صورت احراز شرایط لازم، همسر خود را طلاق دهد.
در پایان مراحل دادرسی هر یک از این اقسام، پس از صدور حکم (گواهی عدم امکان سازش) و قطعی شدن رای دادگاه، مرحله اجرای آن آغاز می گردد. یکی از موارد اختلافی در این مرحله، پشیمانی (انصراف) یکی از زوجین از اجرای طلاق و یا عدم حضور و همکاری در اجرا است.
اگر یکی از زوجین خواهان طلاق باشد و دیگری مخالف آن، دادگاه پس از طی مراحل دادرسی اقدام به صدور حکم طلاق می نماید. بنابراین دادگاه با رعایت موازین قانونی، مسئول اجرای حکم بوده و در صورت عدم حضور محکوم علیه و مقاومت وی در اجرای حکم، پس از ابلاغ های قانونی، نماینده دادگاه به جای شخص غایب در دفاتر ثبت طلاق، مفاد حکم را به طور کامل اجرا می نماید و دفتر طلاق را امضا می کند، اما چنانچه حکم طلاق با درخواست زوجین – توافقی – صادر شده باشد، فروض و اشکال مختلفی نسبت به آن متصور است که به شرح ذیل می باشد:
چنانچه هنگام صدور حکم -گواهی – طلاق توافقی ، زوجین حق تجدید نظر و فرجام خواهی از آن را ساقط نموده باشند، با توجه به تکلیف قانونی ناشی از آن و لزوم اجرای احکام قانونی به درخواست محکوم له و اینکه هر یک از زوجین، خواهان و طرف دیگر خوانده محسوب می شوند در نتیجه اجرای حکم مانند احکام موضوع درخواست یکطرفه زوجین، قابل اجرا است اما چنانچه در رای صادره شرایط طلاق توافقی این حق پابرجا باشد هر یک از طرفین می توانند همانند آرای غیرقطعی به آن اعتراض نموده و یا از ادامه عملیات انصراف دهند. با انصراف هر یک از ایشان پرونده مختومه و غیرقابل اجرا خواهد بود. زیرا اثر توافق به طلاق تا زمانی جاری است که حکم قطعی گردد یا اینکه توافق و اراده زوجین تا زمان اجرا استمرار داشته باشد. بنابراین هر یک از طرفین می تواند از ادامه دادرسی و اجرای حکم انصراف داده و از ادامه عملیات خودداری کند.


سفر کردن یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های زندگی است و در فواصل زمانی مختلف می تواند خستگی ها و فشارهای روانی را از بین ببرد؛ تغییر یکنواختی زندگی، آشنایی با مردم و فرهنگ متفاوت، تجربه زندگی جدید و ... همه از فواید سفر کردن است که به طور مستقیمی با سلامت روح و البته  جسممان ارتباط دارد؛ هرچند که در این دوره با افزایش هزینه ها و قیمت دلار بیشتر تبدیل به یک معضل شده تا مجالی برای استراحت، اما به هرحال بخش مهمی از زندگی است که نمی توان آن را حذف کرد؛ این موضوع تمام اقشار خانواده ها تحت تاثیر گذاشته و پیدا کردن تور مسافرتی ارزان یکی از دغدغه های اصلی آن ها شده است؛ البته این نکته را هم در نظر بگیرد که همیشه ارزان بودن دلیل بی کیفیت بودن نیست و زمانی شرایط باعث کاهش هزینه ها می شود؛ مثلا تورهای لحظه آخری دقیقا مصداق این موضوع هستند؛ بازار تورهای لحظه آخری حسابی داغ است اما در این میان عده ای تنها از این نام استفاده می کنند و عملا تورهایشان با تورهای معمولی فرقی تدارد، به جرات می توان گفت پیدا کردن تور ارزان و لحظه آخری آنقدرها که فکر می کنید کار راحتی نیست و باید حداقل اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید؛ به طور کلی ماهیت تورهای لحظه آخری به حداقل زمان آن ها تا شروع تور مربوط می شود، به طوری که نهایتا یکی دو روز فرصت خواهید داشت تا بساط سفر را آماده کنید چرا که آژانس های مسافرتی ادعا می کنند به دلیل خرید پروازهای چارتری یا همان دربست خریدن تمام بلیط های هواپیما، پرواز با حتی یک صندلی خالی نیز آن ها را متضرر می کند به همین دلیل قیمت ها را کاهش می دهند تا هر جور شده تورهایشان به فروش برسد، این یک فرصت استثنایی است به شرطی که از قبل تسلط نسبی روی قیمت ها و خدمات تور داشته باشید.

تورهای ارزان و لحظه آخری فصلی را از کجا رزرو کنیم؟

 

چه آژانس هایی بهترین تورهای تابستانی را ارائه می دهند؟

آمار سفرها معمولا در روزهای عید نوروز و فصل تابستان به طور قابل توجه ای افزایش می یابد، اگر موضوع گرم شدن هوا را نادیده بگیریم خواهیم دید این افزایش به بخشی از جامعه یعنی کودکان و دانشجویان مربوط می شود که به دلیل تعطیلی فرصت خوبی در اختیار خانوادهایشان می گذارند؛ اگر شما هم برای سفر تابستانی برنامه ای داشته باشید قطعا به دنبال بهترین آژانس های مسافرتی می گردید تا بهترین سفر را با ارزان ترین قیمت تجربه کنید؛ در اصل آژانس های مسافرتی معتبر راحت ترین و قابل اعتماد ترین راه برای تجربه سفری لذت بخش هستند و در فصل تابستان اکثر این آژانس ها پکیج های متنوعی ارائه می دهند؛ البته تابستان فصل پر سفری است و از آنجایی که هوا در بسیاری از کشورها رو به گرمی می رود اکثرا این فصل را برای سفر انتخاب می کند، به نظر می رسد به دلیل تقاضای بالای گردشگران قیمت ها را نیز افزایش می دهد، کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان، مالزی، ارمنستان و ... که اتفاقا در نزدیکی ایران هستند معمولا در بالای لیست سفر های تابستانی جای دارند و اغلب تبلیغات نیز حول این کشورها می گردد به طور مثال شاید جملاتی مانند خرید تور مالزی ویژه فصل تابستان، خرید تور ارزان استانبول و یا جملاتی دیگر از این دست زیاد به چشمتان خورده باشد، قاعدتا طبیعی است که سفر در فصلی با آب و هوای مناسب و مطبوع گران تر از سفر در برف و باران باشد اما به این معنا نیست که تورهای ارزان در تابستان پیدا نمی شوند بلکه از آنجایی که هم زمان با افزایش تقاضا آژانس ها نیز پکیج های بیشتری ارائه می دهند همچنان می توان تور ارزان و لحظه آخری پیدا کرد.

تورهای ارزان و لحظه آخری فصلی را از کجا رزرو کنیم؟

 

بهترین مقاصد تورهای تابستانی

به طور معمول سفرها در فصل تابستان افزایش می یابد و اغلب بهترین مقاصد کشورهای همسایه و مناطق خنک تر است چون در فصل تابستان دیگر از سرمای این کشورها خبری نیست و تازه هوا خنک و مطبوع می شود؛ و برعکس کشورهای گرمسیری در این فصل دمای بالایی پیدا می کنند و گرمای آن ها ممکن است کمی آزاردهنده باشد؛ کشورهای همسایه نیز به دلیل نزدیکی و ارزان تر بودن یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ایرانیان است و بین تمام آن ها ترکیه در صدر انتخاب ها قرار می گیرد، ترکیه شهر های توریستی بسیاری دارد و هر کدام با شرایط تفریحی و توریستی متفاوت جذابیتی خاص برای گردشگران دارند که از معروف ترین آن ها باید به استانبول، آنکارا، بدروم، کوش آداسی، کاپادوکیا، آنتالیا و ... اشاره کرد؛ قبل از سفر به ترکیه خصوصا استانبول، مرکز فرهنگی این کشور که در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نیز انتخاب شد، بهتر است بدانید دقیقا استانبول کجاست و چطور می توانیم به آن سفر کنیم؟ استانبول به عنوان پر جمعیت ترین و بزرگترین شهر ترکیه بین دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و تورهای هوایی و زمینی مختلفی برای این سفر ارائه می شود؛ تاریخ استانبول فراز و فرودهای بسیاری دارد و آثار به جای مانده از آن به خوبی بیانگر این تمدن است؛ تابستان ها هوا در این شهر بیشتر گرم و مرطوب است و زمستان ها هوایی سرد و بارانی دارد که به همین دلیل اغلب تورهای زمستانی با تخفیف های خوبی ارائه می شوند؛ غالبا استانبول را به خاطر کالاهای ارزانش می شناسند و همین یک مزیت محسوب می شود، در کنار آن نیز تفریحات عالی و خدمات درجه یک همه چیز را تکمیل کرده است؛ با توجه به شرایط اقتصادی و افزایش روز افزون قیمت تورهای خارجی، تور استانبول نیز با افزایش قیمت مواجه شده است اما نه آنقدرها که گردشگران را از این سفر منصرف کند؛ در واقع بهتر است بگویم اگر واقعا قصد سفر داشته باشید همچنان در این شرایط تورها و پکیج های مناسب پیدا می شوند، تنها لازم است با دقت برنامه های آژانس ها را بررسی کنید؛ به علاوه با نزدیک تر شدن نوروز این قیمت ها احتمالا افزایش می یابد، پس حتی اگر برای نوروز یا هر مناسبت دیگری برنامه سفر دارید بهتر است همین الان اقدام کنید.

تورهای ارزان و لحظه آخری فصلی را از کجا رزرو کنیم؟

 

چگونه با گران شدن دلار بهترین تورهای خارجی را پیدا کنیم؟

به طور قطع افزایش نرخ ارز می تواند تاثیر مستقیمی روی افزایش قیمت ها داشته باشد و این تاثیر در نرخ تورهای خارجی به وضوح دیده می شود، همین نیز دامنه انتخاب افراد محدود تر می کند و بیشتر از هر چیزی گردشگر مجبور است به نحوه خرید مقرون به صرفه ترین تورهای مسافرتی بیاندیشد و از این حیث باید در بسیاری از بخش ها از کیفیت سفر خود بکاهد و تنها به شرایط موجود قانع باشد؛ این واقعیت قابل کتمان نیست و حتما آژانس های مسافرتی نیز از مسائل اقتصادی تاثیر می پذیرند اما با این حال تورهای ارزان تر همیشه ارائه می شوند؛ گاهی این تورها می توانند به صورت لحظه آخری باشند که تنها کافیست کمی قدرت ریسک و هیجان خود را بالا ببرید و در کمتر از 48 ساعت آماده سفر شوید، اما این تنها راهکار نیست، با اقدام به موقع برای خرید تور خصوصا در فصل های پر توریست می توانید پکیج های ایده آلی را با قیمت خوب تهیه کنید، از طرفی بعضی هزینه ها قابل چشم پوشی هستند، مثلا می توان برخی تجملات سفر را تا حدی کاهش داد تا با انتخاب های گسترده تری بتوان بهترین مقصد را انتخاب کرد؛ در نهایت باید اضافه کنم که سفر کردن یک سبک زندگی است که برنامه ریزی و مدریت آن تنها به شما بستگی دارد.

تورهای ارزان و لحظه آخری فصلی را از کجا رزرو کنیم؟

https://vananews.com/fa/news/310317/%d8%aa%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d9%84%d8%ad%d8%b8%d9%87-%d8%a2%d8%ae%d8%b1%db%8c-%d9%81%d8%b5%d9%84%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%ac%d8%a7-%d8%b1%d8%b2%d8%b1%d9%88-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85
آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic